Дорогоцінні метали

дорогі метали

До дорогоцінних металів відносяться золото, срібло, платина і всі метали платинової групи (іридій, осмій, родій, рутеній). Такі метали також називають благородними, основною їх відмінністю від звичайних металів є хімічна стійкість і відсутність корозії, що робить їх привабливими для використання в ювелірній галузі.

Деякі дорогоцінні метали відносяться до валютних цінностей, що зробило їх об’єктом міжбанківських угод. Саме стабільність і незалежність цін дорогоцінних металів від будь-яких організацій чи держав роблять їх такими привабливими на ринку.

На такі метали встановлюються банківські курси по відношенню до певної валюти. Кожному з таких металів присвоєно окремі буквенні і цифрові коди згідно ISO 4217.

Світові ціни на дорогоцінні метали встановлюються згідно показників LBM(London Bullion Market), авторитетність якої визнана у всьому світі. Саме ці показники і слугують орієнтиром цін у всьому світі.

Закупівельні ціни на банківські метали НБУ чітко прив’язані до показників біржи LBM. Біржа кожного дня обновлює дані на ціну золота 2 рази на день, і на ціну срібла 1 раз на день.